FORGOT YOUR DETAILS?

https://www.manofis.com

Bölme Duvar Uygulamaları

by / Cuma, 06 Haziran 2014 / Published in Genel

Bölme Duvar Uygulamaları : Ülkemizde bölme duvar uygulamaları hızla gelişmeye başladı şirketlerde demontable bölme duvar başta olmak üzere derzli modüller bölme duvar sistemlerine rastlamak artık çok kolay fakat kaliteli bir bölme duvar nasıl yapılır ve yukarıdaki belirttiğimiz bölme duvar fiyatlarından biraz bahsedelim.

Duvar Bölme Nedir?
Duvar bölme ya da yaygın bilinen adı ile bölme duvar uygulamaları adından da anlaşılacağı üzere ortama yeni bir duvar eklenerek diğer duvarın bölünmesi ile ayrı bir odanın oluşturulma uygulamalarına verilen isimdir. Günümüzde bölme duvar sistemleri en çok ofis içi düzenlemelerde kullanılmaktadır. Yine ev dekorasyonu konusunda da hem daha kullanışlı yaşam alanları sunması hem de uygulama kolaylığı sunması ile her geçen gün bölme duvar uygulamaları kullanımı yaygınlaşmaktadır. Ofis bölme duvar sistemleri içerisinde ağırlıklı olarak alüminyum bölme duvar sistemleri tercih edilirken ev içi kullanımlarda ise alçıpan duvar bölme sistemleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunun en önemli sebebi ofis için uygulamalarda alüminyum panel bölme sistemlerinin daha aydınlık olması ve projenin hayata geçirilme sürecinin çok daha pratik olmasıdır. Ancak bölme duvaruygulamalarında tercih tamamen müşteriye ait değildir. Çünkü bazen müşterinin talepleri uygulamanın gerçekleştirileceği alan için uygun olmayabileceği gibi yine aynı alan için uygulamayı gerçekleştirecek olan firmanın çok daha iyi proje fikirleri bulunabilir. Bunun için en doğru projenin seçimi açısından karşılıklı iki tarafın proje oluşturulurken görüşmeleri ve buna bağlı olarak ortak bir karar vermeleri çok daha iyi bir uygulama sonucunun elde edilmesi açısından zorunludur.

Duvar Bölme Nasıl Yapılır?
Bölme duvaruygulamalarını gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz farklı malzemeler ve yöntemler bulunmaktadır. En çok tercih edilen bölme duvar sistemleri ise alüminyum bölme duvar, cam bölme duvar ve alçıpan bölme duvar sistemleri olarak öne çıkmaktadır. Bölme duvarın uygulanacağı alan ve kullanım amacı da seçilecek olan sistemi belirleme konusunda büyük önem taşımaktadır. Örneğin ofis bölme amacı ile gerçekleştirilecek olan uygulamada ses yalıtımı, aydınlık olması ve ofis dekorasyonu gibi kriterlere dikkat edilmesi gerekirken çocuk odasını bölmek için gerçekleştirilecek olan uygulamalarda ise dikkat edilecek en önemli konu sağlamlık olmalıdır. Bu noktada en doğru kararı vermenizi tercih edeceğiniz bölme duvar firması olacaktır. Çağrı İnşaat gibi bu alanda uzman olan ekipler ile çalışan ve uzun yıllardır sayısız projeye imza atarak güvenilir referanslar verebilen firmalar en iyi uygulamaya sahip olmanız için sizi her konuda destekleyecektir.

Bölme Duvarın Amacı Nedir?
Hangi tip bölme duvar uygulaması tercih edilirse edilsin tüm bölme duvar uygulamalarının ortak amacı inşaat izni gerektirmeden küçük dokunuşlar ile mümkün olan en iyi yaşam ve çalışma alanlarını oluşturmaktır. Bölme duvarları avantajlı kılan en önemli yanlarından biri de gerçekleştirilecek olan uygulamalar için yasal bir izin gerektirmemesidir. Bu nedenle ofis ve işyeri düzenlemelerinde işverenler bölme duvarları tercih etmektedir. Yine uygulamaların kolay olması ve ofis bölme duvar sistemlerinde olduğu gibi iş kaybına neden olmadan çok kısa bir sürede montajının gerçekleştirilerek hazır hale getirilmesi bölme duvarların öne çıkmasına yardımcı olmaktadır. Bölme duvarlar ofis içi uygulamalarda çalışanlara mesailerini tamamen kendilerine ayrılan özel bir alanda tamamlama imkânı sağlarken evlerde de çok küçük bir alanı kaplayarak yeni odaların oluşturulmasını sağlamaktadır. Bölme duvarlar yine işyerlerinde soyunma kabinlerinin oluşturulması, yemekhane ve sekretarya gibi farklı amaçlara hizmet eden kullanım alanlarının birbirlerinden ayrılmasını sağlaması ve ses yalıtımı ya da ısı yalıtımının sağlanması açısından da tercih edilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ofis Bölmeleri Fiyatları Nasıl Tespit Edilir başlıklı makalemizde ofis bölme sistemleri fiyatları ve ofis bölmeleri fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

You must be logged in to post a comment.

TOP Tüm Hakları Man Ofis Aittir. Gsm: +90 542 605 78 56 - İstanbul Türkiye