FORGOT YOUR DETAILS?

https://www.manofis.com

Ofis Dekor

by / Salı, 24 Eylül 2013 / Published in Genel

Ofis Dekor:

Ofislerin dekore edilmesinde aranan şartlardan bir tanesi de kullanılan ürünlerin ofislere işlevsellik ve fonksiyonellik kazandırmasıdır. Ofis bölme sistemleri de mekanları ihtiyaçlar doğrultusunda bölümlere ayırmaya yarayan duvar sistemleridir. Modüler yapısı sayesinde mekanların kolay ve şık bir çalışma ile bölümlere ayrılmasına yardımcı olan bu sistem, kullanışlı ve sağlam bir ofis dekorasyon yöntemi olarak tercih edilmektedir.

Ofis bölme sistemi, ofislerin eksik kısımlarının tamamlanması, ofislerin şekillendirilmesi ve çalışanlar için uygun ofis bölümlerinin hazırlanması işlemidir. Dekorasyonun tamamlayıcı unsuru olan bölme sistemleri uygun yöntem tercih edildiğinde mekanı işlevselleştirerek kullanışlı hale getirmektedir. Modüler bölme duvar sistemleri de uygulandığı mekana rahat çalışma ortamı kazandırır. Mekanın aydınlık ve ferah bir ortama dönüşmesini sağlayarak çalışma ortamını verimliliği yükselten bir görünüme kavuşturur. Ofislerde yapılan dekorasyon değişikliği mekanların dikkat dağınıklığını önleyici unsurlardan uzaklaştırılmasını gerektirir. Bunun için uygulanan bölme sistemi yöntemi, mekanı, dikkat dağıtıcı ve konsantrasyon bozucu ses, ısı, nem ve toz gibi dış etkenlerden korumalı, izole etmelidir. Modüler yapıya sahip bölme sistemlerinin sahip olduğu ısı ve ses yalıtım özelliği mekanlarda ihtiyaç duyulan izolasyonu sağlayarak olumsuz dış etkenlerden uzak bir çalışma ortamı kazandırır. Ofislerin bölümlere ayrılmasını sağlayan modüler bölme sistemleri ince ve zarif bir bölünme sağlar. 80 mm olan duvar kalınlığı ile mekanların ince bir çizgide bölünmesini sağlayan ofis bölme sistemleri, ofislerin kullanım alanında küçülmeye neden olmaz.

Kullanım amacına uygun olması halinde uygulanan ofis bölme duvar kalınlığı 100 mm’de olabilir. Alüminyum konstrüksiyon ile sağlamlaştırılan sistem kullanılan malzemelerin hafif olması nedeniyle binanın taşıma yükünü olumsuz etkilemez. Beton duvarlara göre metrekareye düşen ortalam ağırlık çok daha az olduğu için deprem bölgesi olan ülkemiz için uygun bir bölme sistemi olduğu uzmanlar tarafından da kabul edilmektedir. Dekorasyon açısından avantajlı bir ürün olan modüler bölme sistemleri, kullanışlı, şık, modaya uygun ve kaliteli bir bölünme sağlarken, ofislerin modern bir tarzda dekore edilmesini sağlar. Temizlik ve bakımı kolay olan sistem uzun yıllar kullanılsa bile ilk günkü gibi temiz ve bakımlı kalabilir. Temizliği için silmenin yeterli olduğu sistem, işletme sahiplerini beton duvarlarda sık sık yapılmak zorunda kalınan tadilat masrafından da kurtarır. Bina erişim kabloları dediğimiz elektrik, bilgisayar, telefon kabloları sistem içinde yer alan kanallardan geçebilir, böylece ofisler daha düzenli bir görünüme kavuşabilir.

Bir önceki yazımız olan bölme duvar panelleri başlıklı makalemizde bölme duvar panelleri, dekoratif duvar ve ofis bölme duvar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

You must be logged in to post a comment.

TOP Tüm Hakları Man Ofis Aittir. Gsm: +90 542 605 78 56 - İstanbul Türkiye