FORGOT YOUR DETAILS?

https://www.manofis.com

Bölme Duvar

by / Cuma, 07 Haziran 2013 / Published in Genel

Dayanıklı ve Şık Bölme Duvarlar

Bölme duvar sistemleri işletme sahiplerinin ihtiyaçlarına uzun ömürlü ve düşük maliyetli çözümler sunmakta, alan bölme ihtiyacının ofis çalışanları için azami yarar sağlayacak şekilde karşılanmasına olanak tanımaktadır. Birçok farklı sisteminin bir arada kullanılması ve bu şekilde her işletmenin hem ihtiyaçlarını tam istediği gibi karşılaması hem de tamamen farklı bir ofis dekorasyonu oluşturması mümkündür. Yangına karşı dayanıklı malzemelerden üretilen bölme duvar sistemleri yüksek mukavemete sahip olduğu için seneler boyunca hiçbir sorun yaşanmadan kullanılabilir. Çelik konstrüksiyon kullanılarak duvar bölmelerinin çok daha dayanıklı bir hale getirilmesi sağlanabileceği gibi, alüminyum profillerle sistemin senelere meydan okuması da mümkündür. Uzun vadeli bir yatırım olarak durduğu yerde kazandıran bu bölme sistemleri ısı ve ses yalıtımı sağladığı için giderlerin azalmasını, ofis personelinin daha verimli bir biçimde çalışmasını da sağlamaktadır.

Taş yünü İzocam strafor kilit mebran kullanılarak ısı ve ses yalıtımı konusunda beklentileri fazlasıyla karşılayan bu duvar bölme sistemleri ofis ve toplantı odalarında konuşulanların içerde kalmasını, dış ortamdaki gürültünün de çalışma ortamını etkileyecek biçimde içeri girmesini engellemektedir. Telefon ve elektrik kablolarının çirkin görünümünün de şık bir şekilde ortadan kaldırılmasını sağlayan bölme duvar sistemleri kablo geçişine ve priz kullanımına imkan sağlamaktadır. Yapısal kusurların gizlenmesi için de tercih edilebilen bu gerçek anlamda çok yönlü sistemlerin montajlanması için kapsamlı yapısal işlemler de gerekmemektedir. Zira sistem “işin uzmanıyla çalışıldığı takdirde”, çok kısa bir süre içinde çalışma ortamının etkilenmesine imkan vermeden montajlanabilmektedir.

Hafif olduğu için kolayca taşınabilen bu bölme sistemleri işletmenin taşınması halinde dahi beraberinde götürebileceği, masraf yapmasına gerek kalmadan yeni çalışma ortamına da montajlayarak kullanabileceği kadar uzun ömürlü malzemelerdir. Cam yüzeylerde desenli, çizgili, renkli, mat, saydam veya yarı mat gibi birçok farklı seçenek kullanılabildiği için çalışma alanındaki ihtiyaçlara bağlı olarak ışık geçişi engellenebilir veya saydam camlarla ışık geçişi sağlanarak daha aydınlık ofisler tasarlanabilir. Her işletmenin ihtiyaçlarını karşılayabilecek kadar çok fonksiyonlu kullanım imkanı sunan bölme sistemleri, tüm bu gereksinimlerinse çok şık bir biçimde karşılanmasını sağlar.

Bir önceki yazımız olan Ofis Bölme Sistemleri ve Bölme Duvar başlıklı makalemizde ara bölme, ara bölme sistemleri ve bölme duvar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

You must be logged in to post a comment.

TOP Tüm Hakları Man Ofis Aittir. Gsm: +90 542 605 78 56 - İstanbul Türkiye