FORGOT YOUR DETAILS?

https://www.manofis.com

Bölme Duvar Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

by / Cumartesi, 25 Mayıs 2013 / Published in Genel

Bölme duvar anlamı inşaatlarda yada iç dekorasyonlarda kullanılan tuğla bölme duvardır yada iç dekorasyonlarda kullanılan modüller bölme duvar veya hızlı kurulan demontable duvar bölme sistemleridir.Bölme duvar sistemleri hem pratik olması hem hızlıca yapılması sebebiyle en çok tercih edilen ofis bölme sistemlerden bir tanesidir.

Klasik alçıpan bölme duvar ‘a göre daha hızlı kurulum yapılabilir tuğla bölme duvardan daha hızlı ve daha ucuzdur. Yaptığımız bölme duvar sistemlerine kesinlikle başka bir ürüne ihtiyaç duyulmamaktadır. Eskilerde alçıpan yapılır üstüne derz dolgu çekiler yine üstünü harç boya bir sürü zaman kaybı bir sürü fiyat verilirdi. Şimdiki sistem ise gayet basit ve oldukça pratik tek bir kişi kendi başına istediği odayı rahatlıkla bölebilir ve bölme duvar ile kapatabilir.Bölme duvar sistemlerinde en fazla dikkat edilmesi gereken nokta ses ve ısı izolasyonudur.

Bu bakımdan bölünmüş duvarın içi mutlaka ve mutlaka taş yünü ya da cam yünü ile doldurulmalıdır böylelikle hem tok bir duvar elde etmiş oluruz hem de ses ve ısı yalıtımını sağlamış oluruz.Dikkat etmeniz gereken husus bölme duvar’ların içinin izocam ile kaplanıldığından emin olmanızdır.

Bir bölme duvar usta tutarsınız ve siz yokken o duvarları bölmeye başlar içine izocam koymadan Bu tip iş yapan o kadar fazla bölme duvar usta vardır Buna çok dikkat etmeniz gerekir.Çünkü kapanıp boyandıktan sonra tekrar açılması zor ve masraflı olan bir iştir.

Bu yüzden bölme duvar sistemleri yapılırken lütfen dikkat edin yapılan bölme duvar içine izalasyon malzemesi konuluyormu? Bölme duvar ustasına sorun ayrıca izalasyonlu bölme duvar fiyatları ile normal bölme duvar fiyatları arasında pek fazla fark yoktur gerekirse izocam siz alıp kullanabilirsiniz. aşağıdaki resimlerde izocamlı bölme duvar ve ısı yalıtımlı bölme duvar sistemlerini bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bölme Ofis başlıklı makalemizde ara bölme, bölme duvar ve bölme duvar ustası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

You must be logged in to post a comment.

TOP Tüm Hakları Man Ofis Aittir. Gsm: +90 542 605 78 56 - İstanbul Türkiye