FORGOT YOUR DETAILS?

https://www.manofis.com

Ofis Bölme Duvar Sistemleri Nasıl Yapılır

by / Perşembe, 07 Şubat 2013 / Published in Genel

Ofis Bölme Duvar Sistemleri

Ofis bölme duvar sistemleri nasıl yapılır, alüminyum taşıyıcı konstrüksiyon profilleri arasında oluşturulan alt dolu üst çift camlı ofis bölme duvar modüllerden oluşur. Bütün bölme duvar  konstrüksiyon 8 mm kalınlığında özel OFİS BÖLME DUVAR SİSTEMLERİ profillerinden oluşmalı ve  profiller 23 mikron kalınlığında elektrostatik boyalı olmalıdır.

Zemin profili, içinden kablo geçişine imkan tanıyan özel formda olmalı ve bu profilin altında ses geçişini engelleyici en az 100 kg/m3 yalıtım bandı bulunmalıdır. Taşıyıcı dikmeler arasında camlı ofis bölme duvar sistemleri modül oluşturulacak alanda 2 adet 4 mm düz cam kullanılır.Bu camların profile dayanma fitilleri sert alüminyum ofis bölme duvar sistemleri olmalı ve iki cam arasında 16-25 mm genişlikte 22 mikron kalınlıkta jaluzi kullanılır.

jaluzi üst profili, normal sac üst kasa profili kullanılmadan tavan profili içine gizlenmiş klikli özel alüminyum ofis bölme  profili olmalıdır. Kontrol mekanizması eksenel hareketli ve sistem krom dış buton ile kumanda edilebilir olmalıdır.

Camlı bölme duvar modülü altlarında tavan yüksekliğine bağlı olmak kaydıyla 80-90 mm yüksekliğinde 2 adet 8 mm kalınlıkta mdf paneller kullanılmalı ve bu paneller, üzerine elektrik prizi ve aparatları takmaya elverişli olmalıdır.

Ofis bölme duvar sistemleri yaparken kaba inşaat yapısında oluşan kot bozuklukları panel seviye ayarı ile giderilebilmeli, yatayda baza panel ve cam arasında alüminyum ofis bölme taşıyıcı profil olmalıdır. Ofis bölme cam veya panel ana dikmeye vida ve pvc kapatma fitili kullanılmadan klikli çıta sistemi ile sabitlenmelidir.

Bir önceki yazımız olan Bölme Duvar Uygulama başlıklı makalemizde bölme duvar uygulama, istoç bölme duvar ve istoç iç dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

You must be logged in to post a comment.

TOP Tüm Hakları Man Ofis Aittir. Gsm: +90 542 605 78 56 - İstanbul Türkiye