FORGOT YOUR DETAILS?

https://www.manofis.com

Bölme Duvar Montajı

by / Çarşamba, 03 Nisan 2013 / Published in Genel

Bölme duvar hedefe bağlı olarak, imar alanı için kurulan ve hızlı bir şekilde ofis alanı için değişiklikler yapabilirsiniz. bölme duvar yapılması herhangi bir imar iznine tabi olmaz.bölme duvar uygulaması atamaları çeşitli ofis bölümleri, bağımsız ofis alanı yüklemenize olanak tanır. bölme duvar ofislerde çalışma alanları oluşturur ve insanların birbirinden bağımsız çalışmasını sağlar.bölme duvar sistemleri istenirse demirbaşlar için ayrı bir ofis bölme sistemleri oluşturmanıza olanak sağlar bölme duvar fiyatları yaklaşık olarak en boy çarpımından çıkan metre kare bazında verilmektedir bölme duvar tasarımı yapan bir çok firma vardır fakat en yaygını kendini ( ofis bölme,bölme duvar,ara bölme,ofis bölme sistemleri,bölme duvar sistemleri,ara bölme sistemleri ) alanında kendini ispatlamış olan bizler ofis bölme duvar konusunda kendini hızlı geliştirmektedir.bölme duvar sistemlerinin en yaygın olanı alüminyum bölme duvar sistemidir. bu sistem tamamıyla alüminyumdur galvaniz içermez. alüminyum bölme duvar alçıpan bölme duvar nazaren daha fazla görsellik katmaktadır.

BÖLME DUVAR SİSTEMLERİ UYGULAMA ŞEKLİ

  • demontable bölme duvar bu yazımızda demontable bölme duvar sistemlerin imalat,montaj,kontrol ve metotları tanımlanmıştır.
  • demontable bölme duvar bölmenin yapılacağı zeminde ve tavandaki kot farklılıkları giderilecek ve düzgün bir yüzey elde edilir.
  • bölme duvar sistemin zaman içerisinde değişikliği gerekli görülebilir düşüncesinden hareketle üniteler modüler taşınacak yapıda oluşturulur.
  • ofis bölme sistemleri bulunan alüminyum profiller 80 mm’lik ve et kalınlığı 1.2 mm olacaktır. bölme duvar profiller seçimi yapılacak özel tasarlanmış korozyona karşı dayanıklı eloksal kaplama alüminyum kullanılır.
  • bölme duvar sistemlerinin kalınlığı 80 mm olur, dolu bölme duvar ve camlı modül olmak üzere iki farklı tipte imal edilir. dolu bölme duvar renk alternatifli 8mm suntalam+47 db ses yalıtımı+8 mm sunta lam şeklinde imal edilir.
  • demontable bölme duvar panellerinin birleşiminde özel üretim 2 mm kalınlığında alüminyum bölme duvar saç ana taşıyıcı ve 1,2 mm kalınlığında alüminyum kapak ve alüminyum kapak çıtası ile uygulama yapılır.
  • sistemde 4 mm +hava boşluğu+4 mm cam(compakt) düz cam ve sızdırmazlık profilleri kullanılır.
  • bölmelerde dolu kısımlarda (camlı bölümlerin dolu kısımları dahil) taşyünü plakalarla (min. 50 mm) 47 db ses izalasyonu sağlanacak ve sistem monoblok olacak.çevre bakanlığının onay verdiği yetkili firmadan alınmış sistem için yeterlilik testlerine ait belgeler olur.sistemde alt ve üst u bağlantıları 1,2 mm alüminyum olur.
  • bölme duvar sistemde kapı kasası, duvar kalınlığına uygun olarak kendinden pervazlı 1.8 mm et kalınlığında eloksal kaplı alüminyum olacak ve sızdırmazlık fitilli kullanılır. 9-sistem içinde kullanılacak kapı kanatları 1.sınıf çam keresteden temizi en az 45mm olacak şekilde temizi 35 mm kalınlıkta ve seren başlıklardan yapılan çatkı arasına 35 mm. lik enine kesitlerine göre delikli levhalar ile meydana getirilen iskeletin iki yüzüne lamine kaplamalı 3mm odun lifi levha (mdf) prese edilecek (düz camlı bölme duvar,yarı camlı,tamamen camlı veya jaluzili olacak.).çarpma ve darbelere karşı dayanıklı olması için,kapı cumbaları orijinal tasarımlı 2 mm pvc giydirme olarak kullanılır.kilidi ofis tipi önden anahtarlı arkadan düğmeli krom kaplama ve renkli olacak.3 adet menteşe kullanılır.

Bölme duvar sistemin alt yada üst kısmında elektrik,bilgisayar yada telefon hattında kullanılan kabloların geçişi için alüminyumdan mamul kablo kanalı ve bunların hareketli kanal kapakları olur.alt ya da üstten olabildiği gibi,bölmenin her iki yüzeyinde olabilir. bölme duvar faydaları : bölme duvar ofislerde en çok tercih edilen üründür.bölme duvar 5 ana maddede toplanır.bölme duvar sadece camla değil bölme duvar arasında olan jaluzili bölme duvar sistemleri daha çok tercih edilmektedir.bölme duvar az zamanda daha fazla iş yapılabilmesini sağlar. mevcut bölme duvar sistemde küçük boyutlardaki malzemelerle bölme duvar yapılmaktadır. cagriinsaat.com

Bir önceki yazımız olan Seperatör Ofis Bölme başlıklı makalemizde ara bölme, bölme duvar ve bölme duvar sistemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

You must be logged in to post a comment.

TOP Tüm Hakları Man Ofis Aittir. Gsm: +90 542 605 78 56 - İstanbul Türkiye