FORGOT YOUR DETAILS?

https://www.manofis.com

Duvar Bölme Sistemi

by / Salı, 29 Ekim 2013 / Published in Genel

DUVAR BÖLME SİSTEMİ
Ofis tasarım ve dekorasyonunda aranan kriterlerden en önemlisi işlevsel mobilyalar ve ofis bölme üniteleri kullanmaktır. Bu nedenledir ki, ofislere fonksiyonellik kazandıran bölme sistemleri ofis dekorasyonunda sıklıklı kullanılan uygulamalardan birisi olmaktadır. Ofislerin tamamlanması, eksiklerinin giderilmesi ve ofis bölümlerinin çalışanların işlerini kolaylaştıracak şekilde yeniden yapılandırılması ofis bölme duvar sistemleri ile mümkün olmaktadır. Bölme duvar sistemleri ile ofisler ihtiyacı olan bölümlere kavuşur, personel için hazırlanan çalışma bölümleri de birçok yönden dinamik ve kullanışlı bir yapıya bürünür.

Duvar bölme sistemleri geniş ya da dar her mekanda uygulanan bir sistemdir ve ofislerin ihtiyaçlar dahilinde bölümlere ayrılmasını sağlayan duvar uygulamasıdır. Eskiden sadece beton duvarlar kullanılarak hazırlanan ofis bölümleri, günümüzde birçok farklı yöntem kullanılarak hazırlanabilmektedir. Modüler bölme duvar sistemleri de bunlardan birisidir. Binaların iç mekanlarının, yönetici odası, personel ofisi, mutfak, bekleme odası, arşiv ve depo gibi ofis bölümlerine ayrılmasına yardımcı olan bölme sistemleri oldukça pratik bir uygulamadır.

Modüler yapısı nedeniyle birbirine montajlanan panel bölme duvar ünitelerinden oluşan sistemin montajı kolaydır ve kısa sürede tamamlanır. Bu özelliği ile zaman kaybı yaşanmadan bölünme imkanı sağlayan modüler bölme sistemleri yoğun iş temposu ile çalışan işletmelerin işini kolaylaştırmaktadır. Dinamik ticari yaşamın bir yansıması olan yoğun iş hayatı personelin rahat ve huzurlu bir ortamda çalışmasını zorunlu kılmıştır. Gün içinde uzun saatlerini ofislerde geçiren kişiler rahat ve huzurlu bir iş ortamında çalıştıklarında daha verimli bir çalışma temposuna sahip olabilirler. Yüksek verim ile çalışmayı arzu eden işletmeler çalışanlarının konforunu düşünmek zorundadırlar. Işık geçirgenliğine sahip bir bölme sistemi ile bölümlere ayrılmış olan bir ofis diğer ofislere göre hem daha aydınlık hem de daha ferah bir ortama dönüşür. Ofislerin ses ve ısı yalıtım özelliğine sahip bölme duvar sistemleri ile dekore edilmesi personelin dikkat dağıtıcı unsurlardan uzak bir ortamda çalışmasını sağlar. Bütün bu ayrıntılar personelin daha yüksek konsantrasyonla çalışmasını sağlayarak işletmeye artı puan kazandırır. Bölme sistemlerinin değişik renk, desen ve model seçeneklerinin bulunması bütün ofis türleri ile uyumlu ofis dekorasyon fikirlerinin üretilmesini sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan duvar bölme sistemleri başlıklı makalemizde bölme duvar, bölme duvar sistemleri ve duvar bölme sistemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

You must be logged in to post a comment.

TOP Tüm Hakları Man Ofis Aittir. Gsm: +90 542 605 78 56 - İstanbul Türkiye