FORGOT YOUR DETAILS?

https://www.manofis.com

Bölme Duvar Türleri

by / Çarşamba, 08 Mayıs 2013 / Published in Genel

Ofis İçin Bölme Duvar Türleri

Her yeni ofis için kesinlik ofisinizde bir ”bölme duvar” ihtiyaç olacaktır.Bugün yazdığımız yazıda sizlere bölme duvar çeşitleri ve duvar bölme özelliklerinden bahsetmeye çalışalım.Cam tuğla bölme duvar, beton bölme duvar, ahşap kaplamalı ”bölme duvar” ve metal bölme duvar gibi bir çok çeşitleri bulunmaktadır.

Ofis İçin Bölme Duvar Türleri
Kullanılan bölme duvar bağlı olarak aşağıdaki gibi 6 farklı bölme duvar ayrılmaktadır.

Tuğla bölme duvar :

Bu ”bölme duvar” sistemi çimento harç içinde sedye olarak tuğla döşeme ile inşa edilmiştir. Böylece duvar genellikle 10 cm (yarım tuğla bölme duvar) kalınlığında ve her iki yüzlerinde oldukça sıvalı olur. Uygun bir şekilde inşa edilir, bu ölçüde güçlü ve yangına dayanıklıdır.

Cam bölme duvar:

Bu bölme duvar her üçüncü veya dördüncü derz, tuğla 25 ila 28 mm geniş ve kalın 1,6 mm demir askıları ile güçlendirilmiştir dışında düz tuğla bölme duvar benzer. Duvarın her üç ders aralıklı 6mm Hafif çelik çubuklar demir askıları için bir yedek olarak kullanılabilir.

Beton Bölme Duvar: Beton bölme duvar yapımı, düz veya takviyeli yerinde dökme veya işin başlamasından önceden panel veya bloklar, prefabrik duvar inşa edilebilir. Genel olarak aşağıdaki 10 cm kalınlıkta ve in duvarlar, döküm için, hafif çelik çubuk veya BRC kumaştan oluşan takviye duvar kalınlığının merkezine yerleştirilir. Genellikle çalışmalarında kabul edilen beton karışımı M15 (06:04:01) ‘dir. Her iki uzunluğu ve yüksekliği boyunca sert ve kararlı olacak şekilde duvar ara sütunlu monolitik olarak atıldı. Prekast beton bölme duvar halinde, beton döşeme panelleri ve özel şekilli beton sonrası kullanılır prekast. Plakalar genellikle kalın 32 mm ve prekast yazının oluklar takılı ve eklem daha sonra harç ile doldurulur.

Metal Bölme Duvar:

Bu bölme duvar metal olup çıta ve düzgün koydu sıva, ince, güçlü, dayanıklı ve oldukça dirençli ateş edilir güçlendirilmiş bir bölme duvar oluşturur. Metal çıta desen çeşitliliği mevcuttur ve genellikle konumda sabitleme amacıyla çelik veya ahşap bir çerçeve gerektirir. Çelik çerçeveli bölme duvar durumunda, çıta genellikle hafif çelik çubuk ya da 15 ila 30 cm arayla kanalları galvanizli demir tel ile bağlıdır. Ikinci bir tarafında sabitlenir ve sıva çubuk her iki tarafına da tatbik edilir.

Bölme duvarının bu tür bir kalınlıkta 5-7,6 cm olabilir. bölme duvar Isı ve ses, metal bağdadi bölme duvarlarına karşı geliştirilmiş bir yalıtımı elde etmek için, aynı zamanda duvar kalınlığı arasında bir boşluğu ile yapılabilir. Içi boş bir bölme duvarının bu tür bir ayrı 30-45 cm aralıklı özel olarak şekillendirilmiş bir çelik kanalların her iki metal çıta sabitlenerek oluşturulur. Istenilen boşluğun genişliğine bağlı olarak, bu kanallar, genellikle derin 10cm 3 vardır.
Diğer bölme duvar sistemleri ise asbestli çimento levha bölme duvar üstün türü için, yukarıda özel olarak imal edilmiş döşeme malzemesi kullanılır. Her levha iki tarafında ona bağlı düz olan çimento levha ile çekirdek veya oluklu asbest çimento levha oluşur.

Bu plaka kullanımı bölme duvar daha yangına dayanıklı hale getirir ve iyi ısı ve ses yalıtım özellikleri oluşur.
Duvar bölme sistemleri bir çok ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde çok sık kullanılır en dayanıklı bölme duvar ise demontable bölme duvar sistemleridir. duvar bölme fiyatları ve bölme duvar işçilik olarak diğer beton bölme duvar veya metal bölme duvar sistemlerine göre daha hızlıdır.

Bir önceki yazımız olan Bir Çağrı Yeter başlıklı makalemizde ara bölme, bir çağrı yeter ve bölme duvar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

You must be logged in to post a comment.

TOP Tüm Hakları Man Ofis Aittir. Gsm: +90 542 605 78 56 - İstanbul Türkiye