FORGOT YOUR DETAILS?

https://www.manofis.com

Duvar bölme çeşitleri

by / Salı, 02 Temmuz 2013 / Published in Genel

Duvar Bölme Çeşitleri

Genellikle ofislerde kullanılan cam bölme duvar sistemleri yatay, yarı, tam, ara camlı bölme uygulamalarıyla birlikte çift cam jaluzi seçeneği veya düz, saydam veya mat cam kullanım şekilleriyle bulunduğunuz ortamı hem daha rahat çalışma imkanlarıyla, hem estetikle hem de değerle donatır.

Cam bölme sistemleri taşınabilir ve pratik yapısının sağladığı özellikler sayesinde bulunduğunuz ortamın özellikleri göz önünde bulundurularak, sabit projeler barındırmayarak uygulanmaktadır. Uygulanırken ortama zarar vermemesi de ayrıca bir özelliğidir. Sizin seçeceğiniz profilleri dikkate alarak uygulanacak ortama gelen ustalarımız seçimlerinizi dikkate alarak üretilecek olan parçalarınızı montajdan önce üretir ve temiz bir şekilde getirir. Parça kesme işlemi bulunduğunuz mekanda yapılmadığı için ortam kirlenmez ve kısa bir süre içerisinde bütün iş istediğiniz gibi biter.

Ara Cam Bölme Duvar

Ara cam bölme duvar sistemleri, genel olarak bölme duvar sistemlerine nazaran ortasında bulunan cam panellerle birlikte modern ve mimari şekiller ortaya çıkarır. Büyük oranda şeffaf bir ortam sağlayan bu sistem mat cam seçeneklerinde ışığı geçirebilen ancak kullanıcıya daha kapalı böylece dikkat dağılma ihtimalinin daha az olduğu bir ortam sunar. Zevkinize göre farklı kumlama yöntemleri veya desen seçenekleriyle ofislere ayrı bir hava da katmaya yarar.

Oldukça dayanıklı olan bu sistem, bakım gerektirmez ve bu sayede uzun yıllar boyu kullanılabilir özelliktedir. Çalışma ortamınıza modern çizgiler ve estetik değerler katarken tam bir çalışma ortamı olma konusunda da değer veren ara cam bölme duvar sistemleri, teknolojinin de yardımıyla çok az yer kullanarak da alanlarda bile verimli çalışma ortamları yaratır.

Çift Cam Jaluzi Bölme Duvar

Bu sistem de diğerleri gibi ofislerinizde veya diğer çalışma ortamlarınızda estetik bir değer sağlarken, ihtiyaca göre de şekillenme özelliğiyle pratiklik sağlar. Jaluzi perdenin açılıp, kapanma fonksiyonelliği, ofisinizi kimi zaman açık, önemli durumlarda da kapalı kılarak durumu kontrol özelliğini elinize verir.

Firmamızın estetik mimari, az ücret ve verimli kullanım anlayışıyla üretilmekte olan çift cam arası jaluzi bölme duvar sistemleri, mümkün olduğunca az yerde verimli çalışma alanları yaratır ve pratikliğiyle dikkat çeker.

Tam Cam Bölme Duvar

Uygulandığı alanlar genellikle koridor veya lobiye bakan ve görüş alanı açık olup ışık alma olasılığı yüksek olan konumlardır. Adeta bir duvar gibi işlevselliğini gösteren tam cam bölme duvar sistemleri yerden tavana kadar tamamını kapatacak şekilde üretilir ve montajı bu şekilde yapılır. Bununla birlikte kapı seviyesine kadar yapılabilen seçenekleri de mevcuttur. Belli sabitleri olan bu sistemde firmamız sadece bu sabitlere bağlı kalmaz ve istediğiniz boyutlarda profiller üreterek, seçme şansınızı arttırırken, bağımlılığınızı azaltır.

Yarı Cam Bölme Duvar

Bölme duvarları adı verilen sistemler genellikle alt kısım dolu, üst kısımlarsa sizin seçeceğiniz farklı cam çeşitleri veya örneği verilen çift cam arası jaluzi olarak üretilir. Farklı durumlarda firmamızın avantajları sayesinde farklı profiller de üretilebilmektedir. Yarı cam bölme duvar sistemleri, oluşturulduğu mekanların açık alanlara veya koridorlara bakan kısımlarında kullanımına imkan gösterilen masa, koltuk gibi mobilyalarınızın boy seviyesinde simetrik bir görüntü sağlayan sistemdir.

Estetik görünümüyle birlikte, teknolojik ortamlarda üretilmesi ve kurulumunun oldukça pratik olmasıyla tercih edilen yarı camlı bölme duvar sistemleri, bulunduğunuz ortamda oldukça küçük bir yer kaplayarak, ortamı çalışma ortamı yapar ve verimlileştirir.

Yatay Cam Bölme Duvar

Yatay camlı bölme duvar, diğer bölme duvar modüllerine nazaran içeriğinde bulunan yatay cam profilleri ile öne çıkar. Tamamen şeffaflık sağlayan bu sistem,istenildiği takdirde mat cam kullanımını da öne çıkarmaktadır. Ancak mat cam kullanımı tercih edilse dahi ışık geçirgenliği yüksek oranda olduğundan kaynaklı sorun yaşanmaz. Firmamız yatay camlı bölme duvar sistemlerine özel ürettiği teknik kumlama yöntemleri ve desen seçenekleriyle sizlere geniş bir yelpaze sunmaktadır.

Fugalı Bölme Duvar

Camlı profillerin, taşıyıcı kısma montaj edilmesi ve tüm paneller arasında küçük ebatlarda derz oluşturulmasını sağlayan, teknik bir altyapıya sahip bölme duvar sistemidir. Profillerin montajında kullanılmış olan raylar ile sistem darbelere dayanıklı hale getirilmiştir.

Farklı profillerin ve cam kombinasyonlarının uygulanabilirliği sağlanarak da üretilebilmektedir. Cam üzerine uygulanabilecek kumlama yöntemleri veya film çekme gibi yöntemlerle hem estetik hem de fonksiyonel olabilmektedir.

Fugalı bölme duvar sistemleri, modüler bölme duvar sistemleri içerisinde, 21. Yüzyıl koşullarındaki mimari ve estetik ihtiyaçları karşılamak üzere keşfedilmiş ve bu amaçla üretilmektedir. Modern görünümü, minimalist detayları ve fonksiyonelliği kullanıcılarımıza her yönüyle cazip gelmektedir.

Hareketli Bölme Duvar

Hareketli bölme duvar sistemleri, tasarım seçeneklerindeki geniş yelpazesi ve teknik özellikleri, yine aynı şekilde alternatifler barındıran yüzey çeşitleri ve ses yalıtımındaki yüksek kalitesiyle önemli projelerde kullanılmış ve kullanılmaktadır.

Hareket edebilme yetisi sayesinde kullanıcılara konfor ve fonksiyonellik sağlayan hareketli bölme duvar sistemleri günümüzde farklılaşan mimariyle etkileşen mekan boyutlarına farklı çözümler üretir ve dikkat dağıtmadan çalışma ortamı sunarken aynı zamanda kolay iletişim sağlamayı da olanaklı hale getirir.

Pratik olarak tavan üzerinde bulunan raylardaki modüllerin hareketine dayanan sistem, bu modüller açıldığında yerde herhangi bir iz bırakmaması ile de caziptir. Aynı zamanda kapatıldığında modülleri birbirine kilitleyen sistemi de oldukça pratik ve kullanışlıdır. Duvarlar dolu ve cam seçeneklerinde üretilmektedir.

Günümüzde okul, otel, konferans salonu, toplantı salonu ve ofislerde kullanılan hareketli bölme duvar sistemleri camdan ahşaba, laminanttan kumaşa kadar desen ve kaplama seçenekleriyle de yüklüdür.

Tam Dolu Bölme Duvar

Bu sistem, gizli kalmasını istediğimiz veya herkesin görmesini istemediğiniz alanlar için kullanılmaktadır. Tam anlamıyla klasik bir duvar niteliği gösteren bu duvar sistemi tavandan tabana kadar dolu modüller kullanılarak üretilir.

Bir önceki yazımız olan Çağrı Bölme Duvar Sistemleri başlıklı makalemizde bölme duvar, çağrı inşaat bölme duvar ve çağrı inşaat bölme duvar sistemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

You must be logged in to post a comment.

TOP Tüm Hakları Man Ofis Aittir. Gsm: +90 542 605 78 56 - İstanbul Türkiye