FORGOT YOUR DETAILS?

https://www.manofis.com

Ofis Bölme Tanıyalım

by / Çarşamba, 20 Mart 2013 / Published in Genel

Ofis bölme denince ilk akla gelen basit bir yapıya alüminyum ile yapılan ofis bölme duvar sistemleridir Fakat ofis bölme binlerce çeşit ürün bulunmaktadır. yatay camlı ofis bölme duvar,yarım camlı bölme duvar,büro bölme,ara bölme,ofis bölme sistemleri gibi onlarca çeşitlerini bulmak zaman alabilir. çağrı inşaat olarak biz bunları bir araya topladık ve bölme duvar konusunda tek adresiniz biz olduk. Gelelim ofis bölme,bölme duvar,ara bölme,ofis bölme sistemleri özelliklerine

Ofis Bölme Duvar Sistemleri Özellikleri

 • Bölme Sistemlerinde kullanılan malzeme tamamen alüminyum olduğundan binaya yük getirmez.
 • Demontable Ofis Bölme Sistemleri diğer bölme sistemlerine göre sökülüp takılabilir olduğundan montajı yerinde yapılır.
 • Demontable Ofis Bölme Sistemi; Şık ve Estetik Görüntü Sağlar, Müşterinin isteğine göre farklı renklerde üretilir.
 • Demontable ofis bölme sistemlerinde cam ve kapılar özel fitil ile muhafaza edilir. %60 ses izalasyonu sağlar.
 • Demontable Ofis Bölme Sistemi; Farklı renk ve tipteki jaluzi ve cam çeşitleri ile birlikte uyum içinde çalışır.
 • Ofis Bölme Sisteminde kullanılan jaluziler, özel üretilmiş buton mekanizması ile kontrol edilir.
 • Ofis Bölme Sistemine özel olarak üretilmiş daire köşe dönüşler ve bitiş profili kullanılarak estetik görünüm daha ön plana çıkar.
 • Ofis Bölme Sistemlerinde kullanılan tüm ürünler imalat ve montaj hatalarına karşılık 2 (iki) yıl Firma garantisi altındadır.
 • Ofis Bölme Sistemine özel olarak üretilmiş jaluzi kanalı olduğundan görüntünün tamamen kesilmesi sağlanmıştır.
 • Temizlik gerektirmez jaluziler çift cam arasında olduğu için kirlenmeye karşı muhafaza edilir.
 • Bölme duvar sistemleri tamamen alüminyum profillerden oluşur.
 • Ofis bölme 80 mm Genişliğe sahiptir.
 • Ara bölme olarak kullanılır.
 • Ara bölme sistemleri demontedir, sökülüp tekrar kurulabilir.
 • Ses ve isi izolasyonu sağlar. (Yaklaşık %75) Montajı hızlıdır, zamandan tasarruf sağlar.
 • Bölme duvar Köşe Dönüşlerinde her açıya ayarlanabilen silindirik formlu “Köşe Dönüş Dikmesi” kullanılır
 • Hijyenik malzemelerden oluşur ofis bölme temizliği kolaydır
 • Hafif malzemelerden oluşur ofis bölme binaya yük bindirmez.
 • Estetik ve modern görüntüye sahiptir.
 • Tüm alüminyum büro bölme aksamı elektrostatik boyalıdır.
 • Panel olarak 8 mm melamin kaplı levha kullanılır.
 • Cam modüllerinde iki adet 4 mm cam kullanılır.
 • Bölme duvar Cam kenarlarında lastik fitil kullanıldığından ses ve ısı izolasyonu sağlar.
 • Jaluzi,iki cam arasına monte edildiğinde zarar görmez
 • Jaluzi İsteğe Göre ( 16 mm veya 25 mm ) Olarak kullanılır.
 • Jaluzi,butonlu mekanizmayla kumanda edilir.
 • ofis bölme Jaluzi,özel tasarlanmış kanal içerisine yerleştirildiğinden dolayı görüntü tamamen kesilir.
 • Kapı modüllerinde sisteme uyumlu özel tasarımlı alüminyum kapı kasası kullanılır.
 • Kapı modüllerinde ve ofis bölme duvar ses ve ısı izalalasyonu için 10 mm fitil kullanılır.

 

 

 

Daha Fazla Bilgi İçin bölme duvar sistemleri için ofis bölme daha fazla ara bölme tasarımlarımız için ara bölme sistemleri ve bölme duvar sistemleri ve büro bölme için inceleyebilirsiniz.

 

Tam Camlı Bölme Duvar:Modüler cam bölme duvarlar, satina, kumlu, reflekte, opak, renkli, desenli farklı cam çeşitleriyle iç mekanlara şık bir görünüm verirken tasarım özgürlüğüde sunar. Dolu ofis panellerin tercih edilmediği tamamen cam ile şeffaflık istenen ofis bölmelerde kullanılır. Bu modellerde zemin ile tavan arasında kalan kısım tamamen cam bölmeli modül ile geçilir. Tam camlı bölme duvar modülleri uygulama alanlarında genellikle koridor veya lobiye bakan, görüş alanı ve ışık alma olasılığı fazla olan bölümlerinde kullanılır.Tam camlı ofis bölme modellerde yerden tavan seviyesine kadar camlı ofis bölme, uygulanır. Ayrıca kapı üst seviyesine kadar olan kısımlar camlı bölme duvar, kapı üst seviyesi ile tavan arası dolu panellerle de uygulama yapılabilir. Bölme duvar standart modül genişlikleri 90 cm, 105 cm ve 120 cm olarak kabul edilir.ara bölme sistemleri Uygulama alanlarına göre özel modül genişlikleri de yapılabilir.

 

Çift Cam Arası Jaluzili Ofis Bölme: Çift Cam Arası Jaluzili ofis Bölme, ofislere dekoratif bir görünüm sağlar. ofis bölme sistemleri,İhtiyaca göre jaluzi perde açılıp, kapatılarak ofisin dışarıyla ilişkisi kontrol edilebilir. Çift cam arası jaluzide perdenin sadece bantları açılıp kapatılabilir. Büro ve ofis bölme duvar, sistemi olarak tercih edilebilir.Çift cam arası jaluzi cam bölme duvar panelleri çalışma ortamlarına estetik mimari çizgiler ve şık görünüm sağlar. Yatay camlı ofis bölme duvarlar estetik görünümünün yanında üretiminin üstün teknolojisi ve pratik sistemleriyle mekanlarda az fire vererek en fazla kullanım alanını ortama kazandırarak ofis ve işyerleri gibi alanları bölümlemeye olanak tanır. 

 

Ara Bölme Camlı Bölme Duvar:Ara Bölme Camlı Bölme Duvar, bölme duvar modüllerinde orta kısımdaki cam panelleri ile daha modern ve mimari detaylar ortaya koyar. Ara bölmesi cam bölme tamamen şeffalık sağladığı gibi, mat cam kullanımlarında ışık geçirgenliği olan ve görüş özelliği kısıtlı rahat ve şık çalışma ortamı sağlamaktadır. Farklı cam modelleri seçimi veya kumlama yöntemi ile yapılabilecek desen ve çizgiler sisteme ayrı bir dizayn vermektedir. Mekanların bölünmesi, bölmelerin ayrılması ve iç mekan düzenleme çözümü açısından son derece dayanıklı olan bölme duvar sistemleri bakım gerektirmeden uzun yıllar kullanabilmeniz için tasarlanmıştır.Ara Bölme, cam bölme duvar panelleri çalışma ortamlarına modern mimari çizgiler, şık ve estetik görünüm sağlar. Ara camlı bölme duvarlar estetik görünümünün yanında üretiminin üstün teknolojisi ve pratik sistemleriyle mekanlarda az fire vererek en fazla kullanım alanını ortama kazandırarak ofis ve işyerleri gibi alanları bölümlemeye olanak tanır.

 

Separatör Ofis Bölme:Separatör sistem aynı zamanda kısa bölme duvar veya alçak  ofis bölme diye adlandırılır.ofislerde ve büro bölme ısıtma, soğutma, ışık gibi gereksinimleri birarada kullanabilmek için tercih edilen tavana kadar olmayan bölme duvarlardır. Separatör ofis bölme sistemi çalışma alanları ve ofis ortamlarında gereksinimlere göre mükemmel çözüm sunmaktadır. Firmalarda, çoklu çalışanların olduğu açık ofis alanı olarak kullanılan mekanlarda, personelin çalışma alanlarını belirlerken havalandırma ve soğutma sistemlerinin de birimlerde etkili olabilmesi için alçak seperatör bölmeler tercih edilir.Separatör bölme duvar, dar mekanlarda fonksiyonel ve estetik çalışma alanları oluşturularak çağdaş mekanlar hazırlıyoruz. Sepereratör bölme duvar sistemleri açık ofis olarak kullanılan alanlarda çözüm üretmek için idealdir. Separatör ayırıcı bölmelerde, çiftcam arası jaluzili, melamin panelli veya kumaş kaplamalı olarak modül seçimi yapılabilmektedir. panel bölmelerde Standart modül genişlikleri 90cm, 105cm ve 120 cm olarak kabul edilir.

 

Derzli Ofis Bölme Duvar Sistemleri : Derzli Bölme Duvar, camlı ve dolu modüllerin taşıyıcı konstrüksiyona klips sistemi ile montaj edilmesi ve tüm paneller arasında 3 mm derz oluşturulmasını sağlayan teknik alt yapıya sahip bir derzli modüler bölme duvar sistemidir. Dolu modüllerin montajında kullanılan raylı klips sistemi ile sistem darbelere dayanıklı hale gelmekte ve modül birleşim detaylarında sorun oluşmamaktadır.Farklı ofis bölme panel,ve cam kombinasyonlarının uygulanabildiği derzli bölme duvarlar modern panel seçenekleri ve farklı cam uygulamaları ile üretilebilmektedir. Cam üzerine uygulanan kumlama ve film gibi tekniklerle estetik ve fonksiyonel çalışma alanları tasarlanabilmektedir. Derzli bölme duvar panelleri günümüz mimari anlayışı ve kullanım beklentilerine uygun olarak tasarlanmıştır. Dolu veya camlı panellerin modern görünümü, minimalist detaylarıyla kullanıcıların beklentilerine tam anlamıyla cevap vermektedir.

 

Hareketli Bölme Duvar:Hareketli bölme duvar, tasarım kolaylığı sağlayan teknik özellikleri, alternatifli yüzey seçenekleri ve yüksek ses yalıtım özelliği ile prestijli projede kullanılmış ve kullanılmaktadır. Hareketli bölme duvar sistemleri pratik hareket kabiliyeti sayesinde kullanıcısına konfor sağlar. Farklılaşan mekan boyutlarını günümüz gereksinimlerine uyarlamak için çok geniş bir yelpazede alternatifler sunar ve esnek mekan ofis bölümlerinde birliktelik ve iletişimi sağlayan bir atmosfer oluşturur.Sistem prensip olarak tavanda bir ray üzerinde hareket eden bölme duvar parçalarından oluşmaktadır. Bölme duvar, modülleri açıldığında yerde hiçbir iz bırakmamaktadır, kapatıldığında tüm panelleri birbirine kilitleyen bir sıkıştırma sistemi kullanılmakta ve duvar izine sabitlenmektedir.Bölme Duvarları dolu ara bölme ve cam bölme olarak üretilmektedir.Hareketli bölme duvar sistemleri, otellerde, okullarda, konferans salonları, eğitim salonları ve toplantı salonlarında ve ofis binalarında hareketli açılabilen alanlar sağlamaktadır. Esneklik, hareketli bölme duvar sistemleri için anahtar kelimedir. Ahşaptan cama, laminanttan kumaşa kadar değişen farklı yüzey kaplama malzemeleri sunan hareketli bölme duvar sistemleri, kullanışlı mekanlar yaratmak için en uygun sistemlerdir.Hareketli ofis bölme sistemlerinde farklı özellikte serilerin farklı ray sistemleri vardır. Ses izolasyon değeri, yükseklik, ağırlık bu farklılığı yaratan etkenlerdir. Fakat ray sistemi ne olursa olsun hareketli modüller minimum yer kaplayacak şekilde dizilirler. Alan kaybının fazla olmaması ve tasarım bütünlüğünü bozmaması açısından, hareketli modüllerin park alanlarının yerlerine projenin planlanma safhasında karar verilmelidir.

Sizlere bölme duvar,ara bölme,ofis bölme,bölme duvar sistemleri hakkında bilgi vermeye çalıştık daha fazla bilgi için bizden yardım alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bölme Duvar Yeni İşler başlıklı makalemizde ara bölme, bölme duvar ve bölme duvar referanslarımız hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

You must be logged in to post a comment.

TOP Tüm Hakları Man Ofis Aittir. Gsm: +90 542 605 78 56 - İstanbul Türkiye