FORGOT YOUR DETAILS?

https://www.manofis.com

Ofisiniz için 2013 kararları

by / Perşembe, 06 Aralık 2012 / Published in Genel

Ofisiniz için 2013 kararları
Her yıl, yılbaşına girmeden önce kendimiz için yeni kararlar alırız. Spora ve sağlıklı yaşamaya başlarız, daha çok seyahat etmeye ve hayalimizdeki işi bulmaya karar verir, farklı hobiler edinmeye, daha çok kültür-sanat aktivitesine katılmaya ant içeriz. Bu gibi kararlar genelde kolay kolay hayata geçmez, çünkü öyle tarih belirlemekle değil spontane ve içimizden gelerek başlamamız gereken kararlardır bir çoğu. O yüzden gelin bu defa değişiklik yapın ve eviniz için kararlar almayı deneyin.

ofis dekorasyon 2013

ofis dekorasyon 2013

Daha az ıvır zıvır, daha dinlendirici yaşam alanları: Yıllardır atamadığınız ama evinizde gereksiz yer kaplayan, hiç bir fonksiyonelliği olmadığı halde evin dört bir yanında yer yer işgal eden herşeyden kurtulmanın ve rahatlamanın yılı olsun 2012.

Daha çok konuk ağırlayın: Gitgide doğaya, doğallığa, şeffaflığa ve özümüze dönmeye ihtiyaç duyduğumuz bu çağda, evlerimizde de daha çok vakit geçirmek ister olduk. Bu yıl evinizde daha çok parti-kutlama düzenlemeyi ve tematik davetler vermeyi deneyin. Bir kaç eğlenceli ve basit dekorasyon fikriyle film geceleri organize edin, şarap tadım partileri yapın, İtalyan, Uzakdoğu veya Meksika temalı yemek partileri düzenlemeyi deneyin.

Daha fazla doğa ve doğallık: Önümüzdeki günlerde 2012 ev dekorasyon trendleriyle ilgili pek çok yazı okuyacaksınız ama şimdiden belirtelim 2012’de daha yeşil, daha doğal, daha dingin ve daha şeffafız! 2012’de siz de evinizde doğadan ilham alan tasarımlara, daha çok yeşile ve doğal malzemelere yer açın.

Size özel bir dinlenme köşeniz olsun: Bu köşe kış köşesi, bu köşe yaz köşesi derken evinizde hala kendinize bir keyif köşesi yaratmadıysanız 2012’de kendinizi şımartın, size özel bir dinlenme, yenilenme, kafa dinleme köşesi yaratın.

Bir odayı hobinize ayırın: Blogger, fotoğrafçı, ressam, müzisyen, yoga tutkunu, yeterli yer varsa her hobisi olana bir de hobi odası lazım! Bu yıl evinizde kullanmadığınız bir odayı/köşeyi değerlendirip hobi alanına çevirmeyi deneyin.

Siyah-beyaz anıları gün ışığına çıkarın: Hepimizin evinde bir kutu dolusu siyah-beyaz aile fotoğrafı mutlaka vardır. Anne ve babamızın kenarı tırtıklı siyah-beyaz düğün fotoğrafları, ilk oyuncağımızla bebeklik resimlerimiz, nostaljik kalabalık aile fotoğrafları, ailelerimizin tatillerinden kenarı kıvrılmış manzara ve şehir resimleri… Fotoğraf çekmeyen cep telefonunun bile tükendiği bir zamanda, insan eskiden siyah-beyaz fotoğraflar, fotoğraf çektirmek, bir anı ölümsüzleştirmek ne kadar değerliymiş diye düşünüyor. Sizin de nostaljik aile anılarınız bir kutuda bekliyorsa ve nasıl değerlendirebilirim diye düşünüyorsanız vintage şişeler veya cam kavanozların içinde bu değerli fotoğrafları sergileyebilirsiniz.

Tavanları renklendirmeyi deneyin: Yeni bir eve taşındığımızda ya da evimizin havasını değiştirmek istediğimizde akla ilk duvarları boyatmak gelir ama tavanlar nedense unutulur ya da hiç akla gelmez. Tavanı beyaz bırakmak klasik bir önyargıdır aslında, ezbere beyaz bırakırız tavanlarımızı. Ben de araştırana kadar bilmiyordum tavanlarımızda oynayabileceğimiz renk oyunlarını. Düz beyaz standart tavanlara bakmaktan sıkıldıysanız bir değişiklik yapın, önce en az riskli olan yatak odasıyla işe koyulun. Açık mavi, lavanta ya da sarı gibi renklerle başlayıp renkli tavan olayına yumuşak bir geçiş yapabilirsiniz. Tavan rengini seçerken odadaki dominant rengi seçip uygulayın ya da detaylarla vurgu yapan rengi tavana yansıtın. Parlak, sedefli ya da lake boyaları da tavanınıza
uygulamayı deneyebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Ofis Bölme Duvar başlıklı makalemizde ara bölme duvar, ara bölme duvar sistemleri ve ofis bölme duvar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

You must be logged in to post a comment.

TOP Tüm Hakları Man Ofis Aittir. Gsm: +90 542 605 78 56 - İstanbul Türkiye